logotype

Tynki maszynowe

Wybór odpowiedniej metody tynkowania w dużej mierze zależy od przeznaczenia remontowanych pomieszczeń. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom, którzy doradzą Państwu w wyborze optymalnego rozwiązania.
    
Oferujemy naszym Klientom prace z wykorzystaniem  tynków gipsowych
i cementowo-wapiennych. Z punktu widzenia Inwestora tynk powinien być trwały, nie powinien odpadać, ani pękać. Powierzchnia nim wykonana powinna być estetyczna, gładka i równa, przy tym odporna na zadrapania. Zadaniem Wykonawcy jest dobranie odpowiedniego produktu, tak aby sprostał tym wymaganiom.
    
Planując budowę, należy uwzględnić kolejność wykonywanych prac. Tynkowanie powinno poprzedzić ocieplanie budynku, ponieważ umożliwi to dokładnie wyschnięcie powierzchni tynkowanych i zapobiegnie zawilgoceniu pomieszczeń.
     
W celu ułatwienia wyboru odpowiedniego tynku, prezentujemy Państwu poniżej typowe cechy obu surowców.

Tynk gipsowy
Cechą typową dla gipsu jest zdolność pochłaniania wilgoci, magazynowania jej  i oddawania w razie potrzeby do otoczenia. Gips przyjmuje temperaturę otoczenia – tworzy przyjemny klimat o pH zbliżonym do pH skóry człowieka. Dlatego mówi się o nich, że są zdrowe i tworzą klimat przyjazny dla mieszkańców. Dają możliwość dowolnego kształtowania powierzchni ścian i sufitów. Tynki gipsowe wykonuje się techniką jednowarstwową. Powierzchnia tych tynków jest biało-kremowa oraz stosunkowo gładka, dlatego nie wymaga dodatkowych prac wykończeniowych. Należy jednak pamiętać, że tynk gipsowy to nie gładz i w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni konieczne będzie wykonanie gładzi gipsowych.

Tynk cementowo-wapienny
Cement cechuje dłuższy okres wysychania, ale tym samym dłużej chłonie wilgoć. Można to zaobserwować na  zaparowanych oknach po zimnej nocy w niewietrzonym pomieszczeniu.  Powierzchnia tynków cementowo-wapiennych jest szara, szorstka i porowata. Można temu zaradzić nakładając na powierzchnię tynku gładź gipsową. Tynki cementowo-wapienne są odporne na uszkodzenia mechaniczne aniżeli tradycyjne tynki gipsowe, które są bardziej miękkie.

 

Nasza firma pracuje na kilkuletnich agregatach tynkarskich niemieckiej firmy PFT. Maszyny tego producenta są najlepszymi na rynku.

maszyna PFT

2024  KTK - prace, remonty budowlane   Realizacja:  FIREMKA.eu